Muhasebeci - Linux İçin GPL Muhasebe Programı

 Geliştiriciler
Geliştirici grubu 3 kişiden, Yüksel ÖZCAN, Özkan PAKDIL ve Tuyan ÖZIPEK'ten oluşmaktadır.Yüksel ÖZCAN
1995 yılında Zehra Mustafa Dalgıç Ticaret Meslek Lisesini bitirdiğinden beri muhasebecilik yapiyor. Geçimini muhasebe elemanı olarak çalışarak sağlamaktadır. Muhasebe konusunda kendini siradan bir muhasebe elemanı olarak görmez. Logo'nun tüm ürünlerini ustalıkla kullanır. Piyasada muhasebeciler kullandıkları programı maximum %20 - %25 randımanla kullanırken, o bir muhasebe programından %90 - %95 oranında verim alacak şekilde kullanır. Pratik bir zekaya sahiptir. İnsanlarla iyi geçinmeye çalışır ve evlidir. Projenin gidişatını yönlendiren, nelerin yapilip, nelerin yapilmayacagina karar veren projenin başındaki kişidir. Programcılık bilgisi başlangıç ile orta arasında bir düzeyindedir. Programcılık konusunda herşeyi kendi kendine kitaplardan, internetteki sınırsız kaynaklardan ve linux tutkunu insanlardan öğrenmiştir. Proje konusundaki hedefi lisanslı muhasebe programlarına ciddi bir alternatifi özellikle linux üzerinde sunmaktır. Programın gelişim süreci konusundaki düşünceleri ilk etapta temel ihtiyaçları karşılayabilecek düzeye gelmesi, ondan sonra profesyonel'ce işlere cevap verebilecek duruma gelmesi, son olarak ta kendine has özelliklerle donatılması, şeklindedir. Bunların açılımı dökümante edilecek olursa onlarca sayfalık uzun bir döküman ortaya çıkacaktır.
email: yuksel[at]linux-sevenler(dot)org
Özkan PAKDIL
Halen Beykent Üniversitesi, Matematik - Bilgisayar bölümünün son sınıfında okumaktadır. Kendisi IBM Linux Başarı Ödülleri 2003 yarışmasında f4l(Flash For Linux) projesi ile 6. olmuştur. Çok iyi düzeyde c++ programlama dili bilgisine sahiptir. Bunun yanında QT grafik kütüphanesi, MFC ve java konusunda oldukca deneyimlidir. Son zamanlarda matematik konusunda akademik makaleler yazmakla birlikte, mezun olma çalışmaları içerisindedir. Proje içindeki görevi gerekli ingilizce dökümanları türkçeye çevirmek, programlama konusunda karışık ve spesifik sorunlara çözümler bulup bunları programın içerisine dahil etmek, progarmı cross_db (Çoklu veritabanı) ile çalışabilecek altyapıyı oluşturmak ve grafiksel ikon, pixmaps gibi gerekli grafikleri oluşturmaktir.
email: designofgod[at]yahoo(dot)com
Tuyan ÖZIPEK
Halen Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi öğretmenliği bölümünü bitirmeye (bitmez) çalışmaktadır. Program yazma konusundaki büyük isteği, onu tamamen branşı dışında bir yerlere çekmiştir. C, C++ ,C# ve linux sistem yonetimi konusundaki engin bilgisinden yararlanmak bizleri de mutlu edecektir. Boş zamanlarında 3D oyun motorları, çesitli linux kütüphanelerinin yazilması ve eski amiga oyunlarının Linux'a port edilmesiyle ugraşan arkadaşımız, sıkı bir gnome ve gtk fanatiğidir. Linux ve windows üzerinde gerekli gördugu hemen hemen her türlü kütüphaneyi karıştırmaktan zevk alır. Projedeki gorevi, paketleme yapmak (.rpm, .deb, .tgz) ve muhasebeci'yi, standart linux yazılımlarından biri haline getirme çalışmalarını yürütmektir.
email: tuyan[at]interaktif(dot)gen[dot]tr
Ekibimiz konusunda deneyimli kişilerden oluşmaktadır. İddialıyız ve yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır demekteyiz.

CopyLeft Yüksel ÖZCAN © 2003 - 2004